eforbia

Uykusuzluğu İyi Gelen Çiçekler

Uykusuzluk birçok kişinin karşılaştığı sağlık sorunları arasında geliyor. Genel olarak ruh hali, stres ve endişe gibi sebeplerden kaynaklı olarak nüksetmekte olan bu rahatsızlıkta genellikle doğa ile ilgilenmek ve doğa yürüyüşleri de önerilmekte olup aynı zamanda bitki çaylarının sakinleştirici etkisinden de yararlanma tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra yatak odanızda uykunuzun daha iyi geçmesine ve uykuya geçişinizin hızlanmasına destek olacak olan çiçekleri konumlandırarak da doğayı bir anlamda evinize taşımanız mümkün.

eforbia

Yasemin Çiçeği

Hoş kokuya sahip olan yasemin çiçeği zihninizi yatıştırıcı etkiye de sahip olup uykuya geçiş sürecinizi hızlandıracak olan çiçekler arasında yer alıyor.

Lavanta Çiçeği

Lavanta çiçeğinin kokusunun araştırma sonuçlarına göre stres seviyesini ve kan basınç düzeyini azalttığı biliniyor. Bu sebep ile de uykusuzluk çeken kişilerin lavanta çiçeğinin kokusu sebebi ile rahat ve hızlı bir uykuya geçişinin gerçekleşme oranı da son derece yüksektir.

Aloe Vera

Doğanın mucizesi olarak akla gelen bitkilerin başında gelen aloe vera bitkisi birçok faydasının yanı sıra havayı filtreleme özelliği ile de dikkat çekiyor. Gece boyunca havaya oksijeni yayması sebebi ile ortamın daha rahat olmasına destek olan aloe vera bitkisi daha kolay bir uykuya geçişi sağlarken daha dinç uyanmanıza da destek olacak bitkiler arasında bulunuyor. Bakımı kolay olan bitki eski mısırlılar tarafından da ölümsüzlük bitkisi olarak bilinir.

6

No Responses

Write a response