Özel Günlere Uygun Çiçekler Nelerdir

Özel Günlere Uygun Çiçekler Nelerdir

İnsan yaşamında önemli ve geceler vardır. Kişiler özel olarak tabir ettiği bu dönemlerde hediye olması anlamında tercih edilen ürün her zaman olduğu gibi çiçektir. Hastane ziyareti, nişan daveti, akşam yemeği gibi aile içi veya baş başa olan tüm etkinliklerin kahramanı çiçektir. Çiçek tercihinde öncelikli olarak günün anlam ve önemine uygun ürün seçimi yapılmalıdır. Örneğin sevgilinize hediye edebileceğiniz çiçeklerin en başında kırmızı gül ilk sırada gelir.

bahar çiçeği

bahar çiçeği

Kırmızı gül geçmişten günümüze özelliği ile sevgililerin birbirlerine hediye ettikleri çiçeklerin en başında gelir. Bunun dışından sevgililerin aldıkları çiçeklerden birisi de orkide olmuştur. Eşsiz görüntüye sahip olan orkide çok tercih edilen çiçeklerden birisi olmuştur. Orkide çiçekleri kadına gerçek anlamda hitap eden çiçek olup afrodizyak etkisine sahiptir. Sevgililerin tercih ettiği çiçeklerden birisi de papatya olmuştur.

Gül’e Alternatif Çiçekler

Yemyeşil kırların bağrında yetişen bu çiçeği dilerseniz sevdiğiniz için kendi ellerinizle toplayabilirsiniz. Özel günlerde tercih edilen çiçeklerde olan leylak ise, her dönem olmasa da çeşitli dönemlerde gül dışında farklılık arayanların tercih ettiği çiçek olmuştur.

Sevgiliye olan düşkünlüğü simgeleyen bu çiçek, son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Doğum günü ve yeni iş zamanlarda tercih edilen teraryum ise, farklı ve bir o kadar ilginç görüntüsü ile beğenilen çiçek modelleri arasındadır. Çiçek hediyelerinde yaptıracağınız aranjmanın renk tercihi kesin olarak çiçeklerinizle bütünlük sergilemelidir. Böylelik şıklık daha da önemli bir boyut kazanır.

6

No Responses

Write a response