Gloksinya Çiçeğinin Bakımı

Gloksinya Çiçeğinin Bakımı

Muhteşem güzel çiçeklere sahip olan Gloksinya çiçeği ülkemizde bardak menekşesi olarak da biliniyor. Bardak menekşesi iç mekân süs bitkisi olup yumrulu bir bitkidir. Kısa Boylu ve bodur bir bitki olup ev ve iş yerlerinde dekorasyon içinde de sıklıkla kullanılan bu bitkinin farklı renk seçimleri de yer alıyor.

Bakımı son derece kolay olan bardak menekşesinin sulanması işleminde nem dengesinin sağlanması önemli olmak ile beraber asla yaprağına ya da çiçeğine su püskürtülmemesi gerekir. Budama işleminde ise bitkinin çürüyen yaprak ve çiçeklerinin düzenli olarak alınması önerilir. Böylelikle bitki kendini yenileme fırsatını bulurken çürüyen yaprak ve çiçekler sebebi ile hastalıklara yakalanma riski de oluşmaz.

Sulamada oda ısısında suyun verilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra çeşme suyu kullanıyor iseniz bekletilmiş olan suyun çiçeğe verilmesi önerilir. Çiçeğin bakımı için en önemli unsur sulamadır. Bunun yanı sıra güneşten de istediği ışığı alması gerekir. Sulama işlemine akşam yer vermek yerine sabah saatlerinde gerçekleştirmeniz hastalıklara yakalanmasına engel olurken aynı zamanda istediğiniz verimi de elde etmenizi sağlar.

Gloksinya Aranjmanları

Gloksinya adına sahip olan bardak menekşesinin farklı renk seçenekleri arasından seçimlerinizi yaparak sevdiklerinize armağan olarak gönderebilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olan bardak menekşesi iç mekân süs bitkisi olması sebebi ile ev ve iş yerleri için uygundur. Hemen sizde sevdiklerinizi mutlu etmek için gloksinya aranjmanları arasından seçim yapabilirsiniz.

7

No Responses

Write a response