ahşapta mini orkideler

Begonvil Çiçeğinin Bakımı

Begonvil çiçeği muhteşem güzelliğe sahip olan çiçekleri ile dikkat çeker. Yaz aylarının vazgeçilmez çiçekleri arasında yer alan Begonvil canlı renklere sahip olan çiçekleri ile bahçenize ve balkonunuza ayrı bir hava katacaktır.

Begonvil çiçeklerinin bakımı son derece kolay olmak ile beraber aslında ne istediğini bilmek önemlidir. Begonviller aşırı sulanmaktan hoşlanmaz ama az sulama da onlara göre değildir. Çok fazla sulamanız köke zarar verir. Düzenli sulama ise yaprakların çoğalmasına ve çiçeklerin azalmasına sebep olur. Bu sebep ile düzensiz sulama yapmanız çiçeklenmesine katkı sağlar. Düzensiz sulamada çiçek paniğe kapılır. Soyunun bittiğini düşünen bitki çiçeklenerek soyunu devam ettirmeye çalışır.

ahşapta mini orkideler

Begonviller dış mekân bitkisidir. Bu sebep ile evlerde çiçeklenmezler ve kısa sürede varlıkları sona erer. Balkon ve dış mekânda ise yaşamını uzun süre devam ettirirler. Eğer kış aylarında don ve aşırı soğukların olduğu bir bölgede bulunuyorsanız bu soğuktan çiçeği korumanız gerekir.

Begonvil Çiçeğinin Saksı Değişimi Nasıl Yapılır?

Begonvil çiçeğinizin bakımında bazı detayları bilmek çiçeğin sizin ile uzun yıllar beraber olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında saksı değişiminde ise dikkatli ve özenli olmanız önerilir. Köklerine herhangi bir zarar vermeden yeni zengin topraklı olan saksıya geçişin yapılması gerekir. Bunun yanı sıra çiçekten çelik alınarak çoğalma işlemi de yapılabilir. Çelik alma yöntemi ile köklendirerek birçok begonvil çiçeğine sahip olabilirsiniz.

2

No Responses

Write a response