beyaz buket

Lale Bitkisinin Bakım Özellikleri

Farklı renk seçeneklerine sahip olan laleler kolay bakım özelliğine sahip olan oldukça hoş görsele sahip çiçeklerdir. Bahçede ya da saksı içinde bakılabilen lale çiçekleri armağan olarak da sevdiklerinize sunabileceğiniz özel hediyelerdir. İster saksı da ister soğan olarak hediye edebilirsiniz. Saksı da yetiştirilmeye uygun olan lale çiçekleri özel bir aranjman ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz özel armağanlardır. Çok yıllık olması sebebi ile de tercih edilmekte olan lale çiçekleri aynı zamanda istediğiniz renklerde de satın alabileceğiniz bitkilerdir.

Lale bitkisinin bakım detayında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur onu aşırı soğuktan korunmanız olacaktır.  Bunun yanı sıra lale çiçekleri başka cisim ya da çiçekler ile temas etmekte de hoşlanmaz. Gün ışığını sevse de dolaylı olarak güneşlenmek ona daha iyi gelecektir. Sulama da çiçeklenme döneminde artış olmasına karşın kış aylarında bu işlemi oldukça azaltarak sadece soğanın hayatta kalacağı kadar bir sulamaya yer açılması yeterlidir. Özellikle kış aylarında musluktan alınan soğuk suyun direk olarak çiçeğe verilmemesi gerekir. Hava akımına karşıda bu narin çiçeğin korunması önerilir.

Lale Çiçeğini Nasıl Çoğaltırım?

Lale çiçeğinin çoğalma işleminde kökten ayırmaya yer açabilirsiniz. Bu işlem için en uygun zaman ise nisan ayıdır. Evde, balkonda ya da bahçe de muhteşem güzelliğe sahip olan lale çiçeklerine yer açarak bu güzelliği yaşayabilirsiniz.

6

No Responses

Write a response