Krizantem Bakımı Kolay mıdır?

Krizantem Bakımı Kolay mıdır?

Krizantem olarak bilinen çiçekler halk arasında papatya olarak da ifade edilir. Hoş ve kış çiçeği görüntüleri ile dikkat çeken krizantem çiçeğinin çok yıllık olanlarının yanı sıra tek yıllık olan türleri de bulunuyor. Bu sebep ile seçiminizi yaparken bu detaya dikkat etmeniz önerilir.

Krizantem bakımı aslında oldukça kolaydır. Her bitki gibi sulanmaktan hoşlanan bu bitki alaca olan güneş ışığında da verimliliğine devam edecektir. Balkonunuzda, terasınızda ya da bahçenizde rahatlıkla yer açabileceğiniz krizantem çiçeklerini tohumdan yetiştirebilirsiniz. Tohumdan yetiştirmek istemiyorsanız eğer hazır olarak yetişmiş şekilde satılmakta olan seçimleri de tercih edebilirsiniz.

Krizantem Çiçeği ile Hazırlanan Aranjmanlar

Krizantem saksı çiçeğini ya da krizantemler ile hazırlanan çiçek buketlerini sevdiklerinizin özel günlerinde ya da onlara olan sevginizi en masum şekilde ifade etmek için her daim gönderebilirsiniz.

Son derece şık olan aranjman uygulamaları masum ve saf sevginizi ifade etmenin en güzel yoludur. Krizantem saksı çiçeği olarak ya da buket aranjman seçimlerinizde başka çiçekler ile de aranjmanınızı tamamlatabilirsiniz.

Krizantem çiçeği ile uyumlu olan birçok çiçek seçimi yer alıyor. Fakat en çok tercih edilen kırmızı güllerdir. Kırmızı gül ve krizantem buket seçimlerinizi sevdiklerinize hediye olarak sunabilirsiniz. Özellikle sevgililer günü, evlilik yıl dönümü gibi günlerde bu buket tercihlerine yer açarak onlara sevginin, aşkın en masum halini sunabilirsiniz.

9

No Responses

Write a response