Kalanşo Saksı Çiçeği Aranjmanı

Kalanşo Saksı Çiçeği Aranjmanı

Kalanşo saksı çiçekleri ile muhteşem güzelliğe sahip balkonlara sahip olabilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında size eşlik edecek olan kalanşo çiçeğiniz mine mine olan inci gibi çiçekleri ile oldukça hoş bir görselliği sunarken aynı zamanda değişen renk seçenekleri ile de dikkat çekiyor. Sarı, pembe ve beyaz gibi farklı renklere sahip olan kalanşo çiçekleri ile hazırlanacak olan şık bir aranjman sevdiklerinizi de mutlu edecek olan detayda sahiptir. Bunun yanı sıra farklı renk seçimleri ile hazırlanan muhteşem aranjman seçenekleri ile de olağan üstü bir seçim yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Kalanşo Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Kalanşo çiçeğinin bakım işlemi aslında oldukça kolaydır. Kalanşo saksı çiçeklerinin en dikkat edilmesi gereken detay sulamasıdır. Sulanmasında ise haftada iki kere işlemin yapılması ve suyun dinlendirilmiş olması da gerekir. Oda sıcaklığında olan su ile sulamanın yanı sıra eğer toprak hala nemli ise beklenmesi gerekir.

Eviniz doğu cephesine bakıyor ise kalanşo çiçeğinin en sevdiği özellikler sizde demektir. Fakat diğer cephelere bakan evlerde de yer edinebilir. Başka çiçek ve nesneler ile temas ettirmemeye önem vermeniz önerilir. Aynı zamanda bu çiçek çok fazla soğuktan hoşlanmaz. Bu neden ile aşırı soğukların olduğu zaman evinizde yer alan serin bir yerde muhafaza etmeniz daha doğru olur. Kalanşo çiçeği direk güneşi görmekten de hoşlanmaz.

3

No Responses

Write a response