saksi-cicegi-fiyatlari

Guzmania Çiçeği Aranjmanı

Son derece güzel olan yaprak formu ile dikkatleri üzerine çeken guzmania bitkisi bakımı son derece kolay olan bir çiçektir.

Guzmania çiçeğinin doğrudan güneş ışığı istememesi ve dolaylı yoldan yayılan ışığın onun gelişimi için yeterli olması sebebi ile de ofis ortamları ya da salon çiçeği olarak da ideal bir seçimdir. Salonunuz ya da iş yeriniz için tercih edebileceğiniz gibi sevdiklerinize de armağan olarak bu çiçeği tercih edebilirsiniz.

Şık guzmania çiçeği aranjman seçimleri arasından tercihinizi yaparak çok yıllık ve bakımı oldukça kolay olan bu çiçeği onlara armağan olarak sunabilirsiniz. Yeni iş tebriki, terfilerde ya da doğum günü gibi özel günlerin tebrikinde de tercih edebileceğiniz guzmania çiçeğini aynı zamanda açılışlarda da tercih edebilirsiniz.

Guzmania Çiçeğinin Bakımı

Guzmania çiçeği kolay bakım özelliğine sahip olan çiçekler arasında yer alıyor. Direk olarak gün ışığını almasına gerek olmayan bu çiçek salonlarda ya da ofis ortamlarında rahatlıkla yaşamlarına devam edebilirler.

Kış aylarında oldukça az yaz aylarında ise gerek görüldükçe sulanması yeterli olan bu bitki yeterli su ya da ışığı almadığını ise alt yapraklarını dökerek belli eder. Bitki aşırı sıcak ve soğuk havalara karşı da korunmalıdır. Bunun yanı sıra hava akımından da çok hoşlanmayan bitkinin toprağının vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmesi yararlı olacak olan bir detaydır.

1

No Responses

Write a response