Evde Bakımı Uygun Çiçekler

Evde Bakımı Uygun Çiçekler

Dünyada birçok renk ve özellikte çiçek vardır. Bu çiçeklerin bakımları farklı olduğu gibi özellikleri de bir o kadar farklıdır. Lakin her çiçeğin evde bakılması zordur. Bu nedenle kadınlar evde çiçek yetiştirmek için ev içi ideal olan çiçekleri tercih ederler. Evde yetiştirilmeye uygun çiçeklerin başında menekşe gelir.

Mor, kırmızı ve daha birçok renkte olabilen menekşe modası hiç geçmeyen bir çiçek olup çiçek açtığı zaman çok güzel bir görüntüsü vardır.  Yılın her mevsimi çiçek açan bir bitki olan menekşe, ılık ortamı seven bir çiçektir.Stil vermesi de bir o kadar kolay bir çiçektir. Evde yetiştirilmeye uygun bir diğer çiçek ise barış çiçeği olmuştur.

çiçek bakımı

çiçek bakımı

Çiçek Bakımında Su ve Işık

Evde tropik hava oluşturan çiçek, yeşil yaprakları ve beyaz çiçekleri ile orkideyi andırdığı gibi çok dekoratif çiçektir. Çok fazla güneşe ihtiyaç duyamayan bu çiçeğe toprağı kuruduğu zaman su dökmeniz yeterli olacaktır. Evde yetiştirilmeye uygun çiçeklerden birisi de Atatürk çiçeğidir. Kış aylarında evinize renk katacak bu çiçek, direkt olarak güneşe maruz kalmayı sevmeyen bir çiçektir.

İlkbahar ve yaz aylarında ise sıklıkla sulanmalıdır. Her sen saksısında değişiklik yaparsanız büyüme hızı daha iyi olacaktır. Evde yetiştirilmeye uygun çiçeklerden birisi de çiçek açtığında mor görüntü yaratan kalanşo çiçeğidir. Işığı ve sıcağı seven bu çiçek, rengarenk çiçek açtığı gibi bakımı da son derece kolaydır. Kış aylarında bile ışık alan yerlere konulması gerekir.

8

No Responses

Write a response