Evde Atatürk Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Atatürk Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Kırmızı yaprakları ile evinize ayrı bir görüntü katacak olan Atatürk Çiçeği kolay bakıma sahip olması sebebiyle de en çok hediye olarak sunulan çiçekler arasında yer alıyor. Atatürk çiçeği tam bir kış sever bitki olduğu için aşırı sıcak ortamda küser. Çok aşırı soğuk sevmediği gibi çok sıcağa da dayanıklı değildir.

Atatürk çiçeğinin konumlandıracağınız yerin kesinlikle sıcak bir ortam olmamasına önem vermeniz gerekir. Atatürk çiçeğinin sulanması ise oldukça kolaydır. Kış aylarında sadece haftada bir kez sulanma isteyen çiçek yaz aylarında ise haftada iki defa sulanarak hayatını devam ettirebilir.

Son derece kolay bir bakıma sahip olana Atatürk çiçeği gölge sever bir çiçek olduğu için evinizin hemen her yerinde konumlandırmaya müsaittir. Havadar bir yerde olmaktan memnun olacak olan çiçeğiniz için güneş ışığını direk olarak almadığı her yer oldukça iyidir.

Atatürk Çiçeğini Nasıl Çoğaltırız?

Atatürk çiçeği ile ilgili en çok merak edilen çoğaltma işlemidir. Nisan ve mart ayları ile beraber artık gücünü kaybeden çiçeğiniz çoğaltma işlemi için hazırdır. Yan dalların eklem kısımlarından yapılacak olan kesim ile ayrılan dallar ile çoğaltma yapılabilir.

Kal kesiminde yanlamasına yapılması gereken işlem sonrası en önemli kısım köklendirmedir. Bu işlemde sulamanın ne çok ne de az yapılması gerekir. Eğer mümkün ise püskürtme yardımıyla nemli bir toprak yaratılarak yapılabilir.

6

No Responses

Write a response