ahşap saksı sukulent

Crassula Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Ev ya da iş yerlerinde şık ve etkileyici bir çiçek olarak yer alan Crassula çiçeği aynı zamanda mücevher ya da para çiçeği olarak da biliniyor. Bulunduğu yere bereket ve şans getirdiğine de inanılan bitkinin bakımı aslında kolaydır.

ahşap saksı sukulent

Crassula çiçeğinin yetiştirilmesinde hazır köklenmiş olan bitki alımının yanı sıra dilerseniz sadece bir yaprağını suda bir hafta bekleterek köklenmesini bekleyebilirsiniz. Köklenen Crassula çiçeğinizi artık toprak ile tanıştırarak yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Aşırı sudan hoşlanmayan bitki aynı zamanda soğutan da pek hoşlanmaz. Bu sebep ile bitkinin bakımında bu detaylara dikkat etmeniz son derece önemlidir. Karanlık ve soğuk olmayan ortamlarda bakılması önerilir.

Crassula Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Crassula çiçeğinin bakımında en önemli detay sulama işlemidir. Haftada bir defa sulama işlemine yer vermeniz Crassula çiçeğiniz için yeterlidir. Fakat bu sulama sırasında toprağının her tarafına suyun yayıldığından da emin olmanız gerekir.

Crassula çiçeğinin bakımında güneş gören ya da ışık alan yerleri seçmeniz önerilir. Karanlıktan hoşlanmayan bitki aynı zamanda çok soğuklara karşıda dayanıklı değildir. Bu neden ile hem aydınlık hem de soğuk olmayan bir yerde konumlandırmanız önerilir.

Crassula çiçeğinin bakımında saksı değişimi sırasında ise toprağın kuru olduğunda emin olmanız gerekir. Böylelikle toprak ve saksı değişim işlemi sırasından bitkinin köklerine zarar vermeden işlemi tamamlamanın avantajına sahip olabilirsiniz.

10

No Responses

Write a response